Nee, geen echt mannetje, maar wel een heel handige tool die PETman, geschonken door Knapzak Benelux. ‘Via LinkedIn zag ik een post voorbij komen over een inzamelingsactie van lege flessen voor het goede doel Stichting DOVIE’, vertelt directeur Bas Stoffels. ‘Meteen draaiden bij mij de radertjes en nam ik contact op met mijn buurvrouw Erica. Ik wist dat zij secretaris van de stichting is. Al snel was de zaak beklonken: Stichting DOVIE krijgt van ons de PETman, een ideale inzamelingstool voor plastic flesjes en blikjes waarvan de opbrengst naar de stichting gaat.’

Bas wachtte de kleine delegatie van onze stichting op voor een warm welkom. Een paar gangen later, met inkijkjes naar mooie werkruimtes, kwamen we in de gezellige, industrieel ingerichte kantine. Onder het genot van een kop koffie vertelde Bas over zijn bedrijf: ‘Met onze kwalitatief hoogwaardige producten leveren wij een bijdrage aan een circulaire economie en een duurzame wereld. Zo helpen wij klanten om hun afval aan de bron te scheiden. Ik zoek altijd naar samenwerkingen, en vanuit mijn gevoel om ook maatschappelijk te ondernemen, kijk ik waarmee ik goede doelen kan helpen? En ja… Knapzak heeft met de PETman een praktisch product waarmee organisaties, waaronder dus ook Stichting DOVIE eenvoudig het statiegeld van plastic flesjes en inmiddels ook van blikjes kan innen.’

Het is een prachtig voorbeeld van een win-win-win situatie: Stichting DOVIE genereert via de PETman gelden, Knapzak draagt een mooie steen bij door de PETman inclusief de aangepaste wikkel te schenken en – niet te vergeten – het nodigt uit om de flesjes en blikjes niet achteloos over de schouder op straat te gooien.
Duurzaamheid staat trouwens ook hoog in het vaandel bij Flat Spaces die de aangepaste vakantiewoning beschikbaar stelt aan de doelgroep van Stichting DOVIE: de rolstoelgebonden reiziger en zijn familie en/of verzorgende.